De wierde van Ezinge. Foto: Marcel Kerkhof.
De wierde van Ezinge. Foto: Marcel Kerkhof.

Jeroen Wiersma houdt lezing over Middag-Humsterland

Algemeen

EZINGE - Museum Wierdenland in Ezinge organiseert donderdag 24 april een lezing van Jeroen Wiersma over De ziel van Middag-Humsterland.

De lezing haakt aan bij de tentoonstelling Siemen Dijkstra – De ziel van het landschap die in het museum te zien is. Het landschap van Middag-Humsterland is gevormd door een samenspel van mens en natuur. De zee bracht hier duizenden jaren lang de kleibodem en de mens maakte dankbaar gebruik van deze hoog opgeslibde vruchtbare kwelders.
Vanaf de eerste bewoning is menselijk handelen een zeer belangrijke factor in de vorming van dit landschap geweest. Sinds 600 voor Christus hebben boeren het gebied naar hun hand gezet met greppels, sloten en wierden. Dit heeft Middag-Humsterland gevormd tot een herkenbaar landschap waar de rijke geschiedenis nog is af te lezen voor bewoners en bezoekers.
Deze lezing biedt handvatten voor het leren zien en beter begrijpen van de nog aanwezige landschapselementen binnen het eeuwenoude wierdenlandschap. En wat kunnen we met deze kennis in de nabije toekomst, om de balans tussen mens, natuur en landbouw weer te kunnen herstellen? 
De lezing begint om 20.00 uur. Informatie over kaartverkoop is te vinden op www.wierdenland.nl.