
Lezing over Groninger vrouwen in Wehe-den Hoorn
AlgemeenWEHE-DEN HOORN - Sanne Meijer en Iris van den Brand geven dinsdag 28 januari een lezing in café-restaurant Hoornstertil in Wehe-den Hoorn over Groningse vrouwen, naar aanleiding van hun boek Vraawlu.
Sanne Meijer en Iris van den Brand geven een ’spoedcursus’ 100 jaar vrouwengeschiedenis in Groningen, met een focus op de eerste feministische golf. Een belangrijk element van die golf is de strijd om het vrouwenkiesrecht, waar Groninger vrouwen een grote rol in hebben gespeeld. Bovendien laten ze de bezoekers van de lezing kennismaken met een aantal vrouwen uit De Marne: vraauwlu die iedereen zou moeten kennen.
Over de sprekers
Sanne Meijer (Stadskanaal, 1993) is historica en ondernemer en woont in Roodeschool. Ze werkt aan allerlei projecten omtrent Groninger geschiedenis, cultuur en erfgoed. Iris van den Brand (Assen, 1994) is historica en geschiedenisdocent en woont in Beerta. Ze zet zich onder meer in voor meer regionale geschiedenis in het middelbaar onderwijs.
De lezing wordt georganiseerd door de Vereniging Historische Kring De Marne en begint om 20.00 uur. Niet-leden betalen een toegangsprijs.




