Nieuwe pachters voor dorpshuis in Loppersum
AlgemeenLOPPERSUM - Het huidige dorpshuis in Loppersum zal het komend jaar worden versterkt en samen met de bibliotheek, de fysiopraktijk en een uitvaartgedeelte worden verbouwd tot een multifunctioneel centrum (MC). Vanaf de start van het nieuwe MC zullen Peter en Jolanda Beereboom samen met Jan en Heleen van Houten de exploitatie op zich nemen.
Alle vier zijn goed bekend met de Lopster inwoners en hebben een brede ervaring op het gebied van het organiseren van horeca, evenementen, beheer en onderhoud. Daarnaast hebben ze ook een brede bestuurlijke ervaring.
Het viertal gaat het beheer doen naast hun huidige werkzaamheden. Peter Beereboom runt Peter Beereboom Licht, Beeld & Geluid, een bedrijf op het gebied van verhuur en verkoop van licht, geluid en beeld. Daarnaast pacht hij de kantine van de sporthal in Loppersum en verzorgt hij de horeca bij evenementen. Jolanda Beereboom werkt als P&O-adviseur bij de gemeente Eemsdelta. Jan en Heleen van Houten runnen Uitvaartverzorging van Houten, een familiebedrijf dat uitvaarten verzorgt. Daarnaast hebben zij in 2020 Afscheidshuis De Boogstee in Winsum geopend, een opbaarhuis. Peter Beereboom verzorgt voor hen veel livestreams, muziek, beeld en geluid bij uitvaartdiensten.
Het stichtingsbestuur betrekt het viertal al in een vroeg stadium bij de opbouw van het nieuwe centrum om gezamenlijk een ontmoetingsruimte en huiskamer voor het dorp te realiseren. Het MC moet een centrale plek worden voor jong en oud. De nieuwe beheerders zijn zeer enthousiast en kunnen op deze manier in de aanloop naar de opening hun plannen samen met de inwoners verder uitwerken.
De huidige pachter, Erik Schelling, heeft aangegeven na vele jaren in het oude dorpshuis te willen stoppen om meer tijd aan andere zaken te besteden. Tijdens de bouw van het MC is het dorpshuis ondergebracht in de Roemte achter de dokterspraktijk. Schelling blijft hier als gastheer optreden.