5000e bezoeker voor Lopster zoutwaterbad
AlgemeenLOPPERSUM - Het zoutwaterbad K.P. Zijl in Loppersum heeft maandag een mooie mijlpaal bereikt: de 5000e bezoeker van dit zwemseizoen werd ontvangen.
Dat was de 9-jarige Isa Lynn Oskam uit Loppersum. Zij bezocht het bad samen met haar ouders en haar zusje. Door het zwembadpersoneel werd ze getrakteerd op een verrassingspakketje. De jonge inwoonster van Loppersum is veel in het zoutwaterbad te vinden. Vooral het springen van de duikplank mag ze heel graag doen.
Uniek bad
Het K.P. Zijlbad is Loppersum is een bijzonder zwembad. Het bad is in 1933 met de hand uitgegraven en is daarmee een van de oudste nog bestaande openluchtbaden in Nederland,. Maar wat het bad echt uniek maakt, is het water. Het zoute zwemwater wordt namelijk opgepompt uit een bron van 112 meter diep. De zon zorgt voor de opwarming van het water.