
Reint Wobbes vertelt in Stedum over grafcultuur Groningen
AlgemeenSTEDUM - Reint Wobbes geeft zaterdag een lezing in de Bartholomeüskerk in Stedum. Hij vertelt vanaf 11.00 uur over de bijzondere grafcultuur in de provincie Groningen.
Deze cultuur kenmerkt zich in bepaalde delen van de provincie door een veelheid aan graftekens en -symboliek. Wobbes vertelt in het bijzonder over de symboliek van de praalgraven in de kerken van Stedum en Midwolde. Dat er zoveel graftekens in Groningen te vinden zijn, komt door het feit dat zelfs de kleinste dorpen begraafplaatsen kregen en bestaande kerkhoven werden uitgebreid met een begraafplaats. Hierdoor was ruimen niet nodig om plaats te maken voor nieuwe gestorvenen. Dat gold ook voor de aanleg van begraafplaatsen buiten de dorpen.
De lezing wordt georganiseerd door de Stichting Vrienden van de Bartholomeüskerk Stedum in het kader van het 400e geboortejaar van Rombout Verhulst, beeldhouwer van het praalgraf voor Adriaan Clant in de Stedumer kerk.




