Liefhebbers van iconen kunnen terecht in de kerk.
Liefhebbers van iconen kunnen terecht in de kerk.

Expositie van iconen in Uithuizer kerk

Algemeen

UITHUIZEN - In het kader van Monumentendag is zaterdag 12 september ook de Jacobikerk in Uithuizen voor bezichtiging geopend. Ook is hier een expositie van iconen te zien.

De iconen zijn geschilderd door Els Luurtsema uit Uithuizen. Vanouds worden deze iconen gebruikt in de Griekse- en Russisch Orthodoxe kerk. Het zijn houten panelen waarop Christus, Maria en/of andere heiligen zijn afgebeeld.
Het schilderen van iconen kan ook deel uitmaken van iemands geloofsbeleving, vandaar dat ze ook wel vensters op de eeuwigheid worden genoemd. Vaak zijn iconen ook voorzien van symboliek. Ook kunnen de afbeeldingen dingen duidelijk maken die niet in woorden zijn uit te drukken en daarom spreekt men ook wel van spiegels van de ziel. Kerk en expositie kunnen van 10.00 tot 16.00 uur bekeken worden.