De eendenkooi is normaal gesproken niet geopend voor publiek. Foto: Marleen Annema.
De eendenkooi is normaal gesproken niet geopend voor publiek. Foto: Marleen Annema.

Excursie naar eendenkooi bij Hornhuizen

Algemeen

HORNHUIZEN - Belangstellenden kunnen zaterdag 15 augustus een kijkje nemen in eendenkooi Nieuw Onrust bij Hornhuizen, tijdens een excursie van Het Groninger Landschap. 

De eendenkooi, normaliter niet toegankelijk voor publiek, is in 1898 aangelegd bij de gelijknamige boerderij in de Westpolder, dicht bij zee. Het is één van de laatste twee nog operationele eendenkooien in de provincie Groningen en daarmee een uniek stukje cultuurhistorie.

Tijdens de rondleiding ontvangen gidsen de bezoekers bij de dijk en nemen hen mee in het verhaal van de kooi. Bezoekers ontdekken hoe dit bijzondere systeem werkte, welke rol het speelde in de geschiedenis en hoe het gebruik van eendenkooien zich door de eeuwen heen heeft ontwikkeld. Ook de natuur rond de kooi krijgt aandacht. Naast eenden zoals smient, krakeend, slobeend en talingen worden hier regelmatig andere vogels gezien, zoals houtsnip, spotvogel, kleine karekiet en verschillende mezen. Met een beetje geluk laat ook de ijsvogel zich zien, jagend op stekelbaarsjes in de kooiplas.

De excursie start om 10.00 uur en duurt tot 12.00 uur. Aanmelden kan via de website van Het Groninger Landschap.