Tijdens de wandeling worden veel mooie plekjes bezocht.
Tijdens de wandeling worden veel mooie plekjes bezocht.

Dorpswandeling door het Sauwerd van toen

Algemeen

SAUWERD - Dorpsgids Bé Kuipers leidt zaterdag weer belangstellenden rond in Sauwerd.

Hij vertrekt om 14.00 uur bij de Dorpswinkel aan de Oude Winsumerstraatweg. Deelname is gratis. Aanmelden is verplicht en kan via Whatsapp. Kuipers is bereikbaar via 06-81359176.
Voor belangstellenden van buiten het dorp alsook voor geboren Sauwerders en nieuwe dorpsgenoten is een verrassende wandeling uitgestippeld door de historie van het oudste deel van het dorp: de wierde. De gidsen laten zien hoe het dagelijks leven in de afgelopen eeuwen hier verliep. Belangrijk is ook wat er niet meer is en wat in de grond verborgen ligt of alleen nog in resten zichtbaar is, zoals de historie van de roemruchte Onstaborg en de rol van de machtige Onsta’s. De plek waar ooit, op de top van de wierde, de middeleeuwse kerk stond biedt nog altijd een prachtig uitzicht over de grachten en het borgterrein van de Onstaborg. De wandeling duurt ongeveer anderhalf tot twee uur.
De wandelingen zijn steeds op de eerste zaterdag van de maand en worden om de beurt door Goffe Jensma en Bé Kuipers begeleid.