De kerk van Eenrum
De kerk van Eenrum

Vesper in kerk Eenrum

Algemeen

EENRUM - In de kerk van Eenrum wordt zondag vanaf 16.30 uur een vesper gehouden, met als thema Simone Weil. 

Het gaat om een klein uur met muziek, Taizé-liederen, stilte, poëzie, tekst en een korte meditatie. Na afloop is er ruimte om elkaar te ontmoeten.

Vespers zijn van oorsprong getijdengebeden die aan het eind van de middag werden gehouden in de kloosters. Een moment om de dag af te sluiten en de avond in te gaan. De vespers die maandelijks bij toerbeurt worden gehouden in de oude kerken van Den Andel, Eenrum en Westernieland worden steeds gekenmerkt door een mysticus. In de vespers van zondag staat Simone Weil centraal. Haar levensverhaal wordt verteld en er is een korte overdenking naar aanleiding van haar gedachtegoed.

De vespers zijn een initiatief van Kerk in het Dorp en worden dit keer vormgegeven door Carin Schripsema (poëzie en piano), Anjet van Linge (overdenking), Dirk Molenaar (orgel), Gea Passies (zang) en Jolanda Tuma (tekst en saxofoon).