
Kunstenaars zetten deuren ateliers weer open
AlgemeenNOORD-GRONINGEN - De kunstenaars van atelierroute Hoge Noorden open zondag 1 maart de deuren van hun ateliers weer voor belangstellenden.
In Onderdendam kan men terecht bij Galerie De Winkel waar Edwin Grissen zijn werk toont. In Middelstum zijn er vier adressen: bij Mary Velthoen, Jilt Groenendal, Henk Krist (samen met ‘s Jacqueline de Leeuw) en op de historische plek van borg Ewsum waar Nanny ter Wiel een groot deel van haar Waddenschilderijen exposeert.
Nog een mooi historisch bouwwerk, namelijk de Melkemaheerd, vindt men in Huizinge waar men het werk van Huib van der Stelt kan bekijken. Aan de rand van ’t Zandt vindt men het atelier van Jos Mulders en Marilyn Josiena en naast de kerk bevindt zich het atelier van Edward Hölzel en Rosiet Baris. Theo Onnes en zijn werk vindt men in Uithuizen. In dit dorp is ook het atelier van Jantine Koppert gevestigd. Zij werkt onder meer met glas, draad, textiel, metaal en papier. In Usquert toont Bea van Twillert haar werk en In Rottum zet Irma Krabbendam de deur van haar atelier wijd open. In Stitswerd toont Loekie Vorst haar werken met bevlogen klei en tenslotte zijn er bij Gerda Onnes in Kantens schilderijen van haar en haar vader Minne te zien.
Meer informatie over de route en de kunstenaars is te vinden op www.atelierroutehogenoorden.nl.




