
Veel belangstelling voor winterwandeling in Winsum
AlgemeenWINSUM - De dorpsgidsen van Winsum hebben vlak voor de jaarwisseling een aantal winterwandelingen georganiseerd. De tocht door Winsum trok maar liefst 125 belangstellenden.
De tochten gingen om 18.30 uur van start vanaf het Dorpsplein. De 125 deelnemers werden -in groepjes- begeleid door in totaal 12 gidsen voor een wandeling door het sfeervol versierde Winsum. De groepen liepen verschillende routes, door diverse straatjes en langs mooie gebouwen.
Optredens
In sommige tuinen, huizen of gebouwen werd opgetreden. Zo was er in de Torenkerk een optreden van een organist en fluitiste, in een tuin trad een jonge accordeonspeler uit het AZC op, de Dames Loos zongen in molen De Ster en een dichter las gedichten voor in een tuinhuisje. Verder was een oud winkeltje te bezichtigen, nam men een kijkje in het Jacobijnenhuis, op de werf en in een heel oud huis met schuur. Ook een tentoonstelling in de Obergumer kerk en verrassende tuinen in het centrum waren te bekijken. In De Buurvrouw werd glühwein en chocolademelk gedronken.
Het was onmogelijk om alles in anderhalf uur te bekijken, maar zeker is dat iedereen heeft genoten. Ook de gastgezinnen en de mensen die optraden. De winterwandeling krijgt eind dit jaar dan ook zeker een vervolg en wel op 28 december.




