Deelnemers aan de schrijfactie in Roodeschool.
Deelnemers aan de schrijfactie in Roodeschool.

Schrijfactie in Roodeschool groot succes

Algemeen

ROODESCHOOL - De Write for Right-actie van Amnesty International, die zaterdag in Roodeschool werd gehouden, is een mooi succes geworden. Zo’n 10 personen schreven 32 brieven en 10 kaarten om onrechtvaardigheid aan de orde te stellen en mensen te ondersteunen.

Er werd bijvoorbeeld geschreven voor Sonia Dahmani uit Tunesië. Zij is advocaat en spreekt zich in televisie-  en radioprogramma’s regelmatig uit over onderwerpen als racisme en de slechte omstandigheden in gevangenissen. Ze komt  op voor mensen die worden achtergesteld en zegt hardop wat anderen niet durven te zeggen. Sonia zit vast in een krappe, smerige cel. Ze kan vele jaren gevangenisstraf krijgen.

Effect

Dat brieven schrijven effect kan hebben, blijkt uit het verhaal van Dorgelesse Nguessan uit Kameroen. Zij schrijft: ,,Jullie hielpen ons toen dat het hardst nodig hadden. Mijn zoon was ziek, mijn moeder was ziek. Mijn gevangenschap had zoveel impact op mijn moeder. Deze schrijfcampagne gaf haar kracht. Het gaf ons allemaal moed.” Op 16 januari kwam Dorgelesse vrij.

Elke maand

In Roodeschool worden in het dorpshuis elke tweede zaterdag van de maand van 10.00 tot 12.00 uur dit soort schrijfacties gehouden. Men wil daardoor blijvende aandacht vragen voor onrechtvaardige toestanden in de wereld. Vanaf januari worden er ook schrijfacties gehouden in de bibliotheek van Uithuizen. Daar kan men dan elke derde zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur terecht om op te komen voor mensen als Sonia en Dorgelesse.