
Festival of Lessons and Carols in Het Anker
AlgemeenUITHUIZERMEEDEN - In Het Anker in Uithuizermeeden wordt vrijdagavond 12 december een Festival of Lessons and Carols gehouden.
Deze traditie voor de kersttijd is overgekomen uit Engeland. Korte lezingen uit de bijbel worden afgewisseld met koorzang en samenzang van hymnen door de aanwezigen. Dit alles gebeurt uiteraard in het Engels. Medewerking wordt verleend door het koor Choral Voices, dirigent Daniel Rouwkema en organist Christiaan de Vries. Choral Voices is een gerenommeerd koor uit Groningen, dat onder meer maandelijks een Evensong zingt in de Nieuwe Kerk in Groningen. Daniel Rouwkema componeerde en arrangeerde van jongs af aan muziek. Zijn werken voor koor en orgel lijken in Engelse kathedralen te zijn geboren. Momenteel is hij artistiek leider van een aantal koren. Christiaan de Vries studeerde orgel aan de conservatoria in Groningen en Rotterdam. Piano, continuo en kerkmuziek waren zijn bijvakken.
Het Festival begint om 20.00 uur. Het Anker is gevestigd aan de Oudedijksterweg 21. De toegangsprijs bedraagt 15 euro. Kaarten zijn te bestellen via info@stichtingavondmuziekuithuizermeeden.nl, maar zijn ook aan de zaal verkrijgbaar.




