
Wethouder Eltjo Dijkhuis leest kinderen voor in Berlagehuis
AlgemeenUSQUERT - Kinderen van obs De Noordster in Usquert zijn donderdagochtend voorgelezen door wethouder Eltjo Dijkhuis. Het voorlezen maakte deel uit van een bezoek aan het Berlagehuis.
Dijkhuis las voor uit Het nieuwe oude huis. Het boek laat kinderen kennismaken met het thema ‘huizen en architectuur’. Veldkamp schreef de tekst en Prij leverde de illustraties voor het kinderboek.
Berlagehuis
Het voorlezen maakte deel uit van een bezoek aan het Berlagehuis in Usquert. De kleuters van groep 1 en 2 liepen vanuit hun school naar het Berlagehuis en kregen daar een rondleiding door de organisatie Erfgoed in Groningen, die in het Berlagehuis gevestigd is. Zo bezochten ze onder andere de oude burgemeesterskamer en gingen in gesprek over wat zij zelf als architecten zouden maken. Ook leerden ze, dat dit gebouw is genoemd naar de meneer die het gebouw heeft bedacht.
Open Monumentendag
De wethouder bezocht het Berlagehuis in aanloop naar Open Monumentendag, die dit weekend plaatsvindt. De officiële opening van Open Monumentendag in Het Hogeland is zaterdag om 10.00uur in DE KERK van Onderdendam. In totaal openen zaterdag en zondag zo’n 50 monumenten in Het Hogeland hun deuren. Het Berlagehuis is een van deze locaties. Zie ook www.visitgroningen.nl.




