Afbeelding

Oplichters actief onder naam Waterbedrijf Groningen

Algemeen

GRONINGEN - In de provincie Groningen zijn oplichters actief die zich voordoen als medewerkers van Waterbedrijf Groningen. De daders gebruiken zogenoemde babbeltrucs om woningen binnen te komen. 

Zij beweren bijvoorbeeld dat er lekkage bij de buren is, dat de watermeter gecontroleerd moet worden of dat er watermonsters nodig zijn voor kwaliteitsonderzoek.

Waterbedrijf Groningen waarschuwt dat bewoners altijd alert moeten blijven en niemand zomaar binnen moeten laten. Het advies is om altijd legitimatie te vragen en deze zorgvuldig te controleren. Wanneer een bezoeker geen identificatie kan tonen of zegt deze te zijn vergeten, moet de toegang worden geweigerd.

Volgens het waterbedrijf hebben zowel de eigen medewerkers als die van het waterlaboratorium WLN begrip voor deze voorzichtigheid. Echte medewerkers zullen zich niet met praatjes naar binnen proberen te dringen en wachten desnoods buiten.

Bij twijfel kan telefonisch contact worden opgenomen met Waterbedrijf Groningen via 050-3688688.