
Binnema en Van den Berg opnieuw de besten bij Artemis Winsum
SportWINSUM - Simone Binnema uit Eenrum en Peter van den Berg uit Ezinge zijn opnieuw de clubkampioenen van de Winsumer loopgroep Artemis geworden.
De clubtitels over het verenigingsjaar 2025/26 worden toegekend op basis van de vijf beste uitslagen van het afgelopen seizoen. Daarbij wordt een formule gehanteerd waarin zijn verwerkt het geslacht, de leeftijd, de gelopen afstand en de genoteerde tijd. In totaal kwamen 18 vrouwen en 27 mannen in aanmerking voor de titels: zij hadden aan minimaal vijf wedstrijden deelgenomen.
Vijfde kampioenschap
Bij de vrouwen heeft Simone Binnema haar titel geprolongeerd. Ze behaalde 4.464 punten. Dit betekent haar vijfde clubkampioenschap. Tweede in het klassement werd Aleida Groothoff met 3.756 punten. Gonny Houtman werd met 3.640 punten derde.
Bij de mannen prolongeerde ook Peter van den Berg zijn titel met een score van 4.004 punten. Johan Vonck werd tweede met 3.913 punten. Roef Komduur eindigde met 3.704 punten als derde.
Runner-up 2025-2026 is Tryntsje Fokkema geworden. De Warffumse heeft in het afgelopen verenigingsjaar ten opzichte van het daaraan voorafgaande jaar de meeste vorderingen gemaakt, te weten 11,18%. Simone Binnema is op de tweede plaats geëindigd met 9,52%. Wim Ammeraal volgt als derde met 7,19%.
De winnaars zullen in het najaar, tijdens de algemene ledenvergadering, worden gehuldigd.




